Bazénová filtrace


Vzpomínám si, když jsme si s rodinou pořizovali náš první bazén. Vůbec jsme nevěděli, jakou bazénovou techniku budeme potřebovat anebo jakou bazénovou techniku budeme muset mít. Přesně takovou techniku, aby naše voda v bazénu byla opravdu co nejdéle čistá a také průzračná. Opravdu nemám ráda takové bazény, které jsou za chvilku nažloutlé nebo nazelenalé. Tohle je opravdu hrozné a v takové vodě bych se rozhodně nikdy koupat nechtěla. Proto je nejlepší, když si předem zjistíte, co všechno budete potřebovat, než si pořídíte nějaký váš bazén. Bazénová technika je opravdu důležitá.

Bazénovou techniku nepodceňujte.

Také nikdy nezapomeňte na to, abyste si pořídili nějakou kvalitní bazénovou chemii a podobně. Já sám bych bez tohohle opravdu být nemohla. To jsem říkala partnerovi, že než on bude začínat s výběrem bazénu, ať také zjistí různé informace o tom, jakou bazénovou techniku budeme potřebovat. Třeba písková filtrace a podobně. Já sama jsem pro pískovou filtraci, i když partner říká, že bude stačit jenom nějaký chlór anebo bazénová chemie. Sice ano, tohle taky budeme potřebovat, ale já si myslím, že když budeme mít i pískovou filtraci, že uděláme dobře, nikdy není pozdě.

S technikou k bazénu moc nechoďte.

Nikdy není nad to mít více čistících prostředků anebo také filtrací než nemít nic. Když budete mít něčeho příliš, tak něčeho uberete. Tohle je logické. Ale když vám něco bude chybět, tak to potom musíte sehnat narychlo. A narychlo to někdy jednoznačně sehnat nejde, proto je nejlepší, když máte něco v záloze. A já si myslím, že když v záloze budete mít chlór anebo bazénovou techniku včetně bazénové filtrace, tak uděláte dobře, alespoň vás potom nic špatného nepřekvapí. Kolikrát se mi stalo, že jsem třeba něco zanedbala a potom jsem toho opravdu hořce litovala. Někdy je opravdu lepší, mít doma něco do zásoby a nebýt potom nemile překvapen.