Jde to


Jde zastřešit kulatý bazén, nebo je to příliš náročné? Když si vezmete kulatý bazén, musíte se zamyslet, zda je lepší udělat kulatou střechu, se kterou by bylo hodně práce nebo nechat udělat střechu čtvercového tvaru. Je to jednoduché takové kulaté zastřešení se jen tak nevidí, protože by bylo příliš náročné a nebylo by ani vhodné. Ano zakrylo by dokonale bazén, ale musel by se vyřešit složitý otevírací systém a nikdo takové řešení nechce dělat. Většinou jsou ověřené a vyzkoušené zastřešovací systémy, které jsou na trhu dostupné, a kulaté zastřešení k nim rozhodně nepatří. Dnes se dá rozhodně zastřešit kulatý bazén, ale nepočítejte s tím, že budete mít střechu kulatou, to rozhodně ne! Bude se jednat o jednu z možností zastřešení v obdélníkového tvaru.

zastřešení kulatého bazénu

Jsou to prokázané a ověřené střechy, které se vyrábí už spoustu let. Proč tedy měnit již funkční střechy. Můžete zvolit ze dvou variant zastřešení, jedno je nízké a to druhé vysoké. Když, si to vezmeme z prvního hlediska, bude se jednat o nízké provedení, kdy je střecha bazénu několik centimetrů nad hladinou samotného bazénu.

zastřešení kulatého bazénu

Nízké provedené jsou lepší v tom, že nad bazénem není tolik vzduchu a tak se lépe voda v bazénu ohřívá, díky skleníkovému efektu. Jsou to kvalitní jednokolejnicové střechy, které jsou pojízdné právě díky kolejím. Lehce se po nich pohybují, a zasouvají se, jedna do druhé. Jednoduché a velmi praktické provedení, hlavně nízké provedení vypadá velmi elegantně a nemusí tolik odolávat povětrnostním podmínkám, jelikož je blíže u zemi. U druhého provedení je střecha vysoká, že si pod ní můžete klidně i stoupnout. Systém otevírání je stejný, jednokolejnicové posuvné střechy, které zajíždějí postupně do sebe, když se otevírají. S náporem vzduchu už bojují podstatně hůře, protože je opěrný bod pro vítr daleko větší.