Vyřeší nerovnosti i svahy


Robotické sekačky patří v současné době mezi nejoblíbenější technické pomocníky v zahradě. Tím, že jsou schopny nahradit téměř veškerou lidskou práci při úpravě trávníku, ušetří svým majitelům množství času, který mohou věnovat dalším aktivitám. Tento plně automatický stroj, který udržuje trávník v potřebném tvaru, je napájen z akumulátorů. Stačí jenom travní plochu ohraničit kabelem, který se do ní mělce zapustí. Ani instalace robotické sekačky není složitá. Přiložený návod společně s intuitivním systémem usnadní rychlé uvedení do provozu. Funkce , které nabízí je možné nastavit i bez drátů. Zapnutím senzorů se dá zajistit, aby sekačka rozpoznala trávník od jiného povrchu a díky tomu nevybočovala z vymezené plochy. Anebo lze použít technologii na principu GPS a vodicí drát už není potřeba natahovat. Pro dobíjení akumulátorů je vhodně umístit v rohu zahrady nabíjecí domeček. Do kterého se samy dopraví.

Dokonalý trávník

Při výběru robotické sekačky je potřeba vzít v úvahu velikost travní plochy, kterou je potřeba sekat. Protože se liší nejen ve výkonnostních parametrech. Ale i možnostech nastavení. Rovněž hlučnost je jedním z důležitých vlastností, které je potřeba vzít v úvahu. Obzvláště, pokud je zahrada v blízkosti rodinných domů. Přestože jsou nejčastěji pořizovány do rovinatých zahrad s minimem překážek, dokáží tyto inteligentní stoje pomocí pokročilého programování už dneska zvládnout i svažitý pozemek s vyšším převýšením. 

Zelené království

Dobrou zprávou pro všechny, kteří chtějí udržet svoje zelené království i v případě, že jeho převýšení má více než padesáti procentní úhel, je nabídka nového typu robotických sekaček. Které si poradí i s tímto terénem. Jenom je dopředu potřeba zvolit systém toho nejvhodnějšího robota. Pro který nebude svažitá zahrada problémem. A bude vyhovovat těmto specifickým požadavkům. Snad nejdůležitějším vybavením by měly být senzory a systémy, které sekačce pomáhají se přizpůsobit nerovnosti terénu. Rovněž je nutný dostatečně výkonný motor a baterie s dostatečnou kapacitou. Protože se ve svahu rychleji vybíjejí. Kvalita trakce je další nezbytností. Jenom odolné pneumatiky zajistí správné rozložení hmotnosti po celou dobu sečení.