Budujeme podlahové topení svépomocí


Podlahové topení teplovodní svépomocí se stalo velkým hitem a velký podíl na tomto faktu má i inovace v jeho pokládce. Už totiž není třeba zalévat topné potrubí do betonu. Existuje i suchý systém pokládky, se kterým si poradí i nezkušený amatér. Začíná se vždy reflexní fólií, která odráží teplo směrem do místnosti, a na ni se pak pokládají polystyrenové systémové desky s drážkami pro topné potrubí. To se do drážek pouze zatlačí a prakticky ihned je možné jej zapojit k rozdělovači a ten pak k topnému médiu, a můžete začít prostor vytápět. Na systémové desky se následně položí cementovláknité nebo sádrovláknité desky pochozí, na ně pak kročejová izolační vrstva a poté třeba plovoucí podlaha. Během víkendu máte hotovo a můžete tímto způsobem překvapit například zbytek rodiny, který je na horách.

nohy na podlaze

Topení v podlaze se vyznačuje více výhodami. Za prvé se tímto způsobem lépe šíří tepelná energie do obytného prostoru, na rozdíl od radiátorů, od nichž stoupá teplo kolmo ke stropu, a u podlahy naopak bývá chladněji. Díky tomu se častokrát prostory zbytečně přetápí. Za druhé je obrovským plus teplo na chodidla. Toto se může zdát celkem malicherné, ale chůze naboso po teplém povrchu stimuluje vnitřní orgány podobně, jako reflexní masáže chodidel, anebo jako infrasauna na nohy, a tímto způsobem lze zlepšit funkci vnitřních orgánů, imunitního systému i lymfatického systému. Teplo od nohou také zlepšuje náladu a lépe se pak vyrovnáváme se stresem.

chůze po dlažbě

Podlahové topení ocení každý, kdo si chce dopřát mimořádný komfort za rozumné peníze. Můžete jej připojit ke krbu s výměníkem a vytápět prostory velmi levně palivovým dřevem. Jestliže pro vás není překážkou příprava palivového dřeva a trocha fyzické práce navíc, je to stále ten nejlevnější způsob vytápění rodinných domů, rekreačních chat a dalších obytných prostor.