Letní dovolená v Českých Budějovicích


Ubytování v Českých Budějovicích levně je klíčový výraz, který zadávají do vyhledávačů lidé, co by tu rádi strávili volný víkend nebo dovolenou, pokud se vysloveně nejedná o pracovní záležitosti, jako jsou například služební cesty. Záleží tu ale nejen na ceně za ubytovací služby, nýbrž i na lokalitě, aby měl klient k dispozici vhodné místo pro odpočinek a poklidný spánek. V Českých Budějovicích pak můžete prožít i dovolenou snů, ačkoli jste ubytovaní přímo ve městě, což se někomu zdá nepochopitelné. Proč si vybírat zrovna dovolenou v Českých Budějovicích, v jihočeské metropoli se sto tisíci obyvateli, když můžete vycestovat třeba k moři?

cestování po Českobudějovicku

Každému nevyhovuje moře – při vybírání idylické dovolené u moře se častokrát zadíváme na krásné záběry mořské hladiny, poloprázdné pláže, Slunce nad hlavou a palmy za zády. Jenže ne vždy to tak skutečně je, protože i u moře bývá někdy zataženo, pláže jsou přelidněné, vysloveně hlava na hlavě, hotely přeplněné, turisté nepříjemní a navíc příšerné vedro. Spousta obyvatel naší země si raději užije klid a pohodu v zemi, kde se snadno dorozumí česky.

zámek Český Krumlov

Blanský les za humny – když se rozhlédnete z centra města směrem na jihozápad, spatříte tu nejvyšší horu Blanského lesa Kleť. Můžete k jejímu vrcholu vystoupat pěšky nebo se vyvézt lanovkou a svůj vůz ponechat pod lanovkou v Krásetíně na odstavném parkovišti. Z Kleti je nádherný výhled do Českobudějovické pánve, a pokud se vám zalíbí i kopcovitá krajina Blanského lesa, usedněte na kolo a projeďte si ji, stojí to za to.

Údolí Vltavy – Předělem mezi Blanským lesem, Šumavou, Novohradskými horami a Třeboňskou pánví je údolí horního toku Vltavy, které každý rok navštěvují tisíce vodáků. Vltava je mezi vodáky nejoblíbenější řekou na našem území, nikde jinde nenajdete tolik frekventovaných kempů a půjčoven lodí, a nikde také nezažijete fronty na sjíždění jezů. Můžete si to také jako vodáci vyzkoušet, anebo vodáky pozorovat při jízdě na kole podél řeky z Vyššího Brodu do Českého Krumlova.