Lze pohodlně žít i v malém bytě


To, že ceny nemovitostí neustále prudce rostou, je zkrátka nepopiratelný fakt. Je to způsobeno několika faktory, mezi něž patří především stále vyšší poptávka (neboť lidí je čím dál více, a každý chce mít kde bydlet) a nižší nabídka (plocha stavební půdy se stále zmenšuje). A vzhledem k tomu, že se tyto veličiny v dohledné době nejspíše nezmění, naopak budou spíše narůstat, je jasné, že bydlení se brzy stane luxusnějším zbožím, než bychom si mohli myslet.

 

I v současné době valná většina především mladých lidí hledá tu nejlevnější variantu. V důsledku toho pak často bydlí v malém bytečku, kde se stěží otočí. To pak vyvolává otázku, zda lze i v takovém stísněném prostoru skutečně pohodlně žít.

 

jeden z typů bytového domu

 

Zde je potřeba říci, že záleží na životním stylu daného člověka. Pokud se jedná o někoho, kdo je v podstatě celý den v zaměstnání, případně navštěvuje nejrůznější společenské akce a domů se chodí nanejvýš vyspat, pak takovému člověku může tento způsob bydlení vyhovovat.

 

Pokud však chcete doma strávit nějaký čas, pak se to rozhodně neobejde bez určitých příprav a opatření. Pokud bychom je vynechali, pak bychom se v našem novém bydlišti necítili příliš dobře, a to by mělo vliv na naši psychiku i na náš pracovní výkon, což je něco, co si většina z nás nemůže dovolit.

 

rodinný dům si většina lidí nemůže dovolit

 

V první řadě není na škodu se pokusit opticky zvětšit prostor, například vhodným použitím zrcadel. Ačkoliv se jedná jen o iluzi, že kolem sebe máme více místa, na mozek to působí uklidňujícím dojmem, takže se nebudeme cítit tak stísněně. Dále bychom měli zvolit světlý nábytek, Pokud máme malý prostor, je nutné, aby byl alespoň dobře osvětlený. Proto je dobré mít i velká okna, která dovnitř pustí maximum slunečního světla, a k tomu také padnoucí nábytek.

 

Jistě, jedná se pouze o pár rad, avšak věřte, že pokud jste nuceni bydlet v malém „kamrlíku“, tyto vám pomohou, abyste se tam cítili lépe.