Nejlepší je vlastní elektřina


Co se mě osobně týká, využívám elektrickou energii dnes a denně. S její spotřebou začínám hned ráno, když vstávám do práce, a končím s ní až pozdě večer, kdy vypínám televizi, zhasínám světlo a odebírám se na lože. A jinak tomu není ani na chatě, kde sice nevstávám do práce, ale pro změnu tu potřebuji elektřinu třeba kvůli travní sekačce nebo vodnímu čerpadlu. Já jsem prostě v situaci, ve které bych se bez elektřiny neobešel. Jistě, v některých ohledech bych ji možná nahradil nějakým alternativním řešením, ale tím bych si jedině pohoršil. A v něčem si ji ani nemohu dovolit postrádat.

solární panely

A jsem si jist, že vy jste na tom podobně. Že i vy elektřinu využíváte a nedokážete se jí za žádných okolností zcela zříci. Ale tato energie mně stejně jako vám nejen dobře slouží. Tato nám obvykle rovněž tahá peníze z kapes. Její výroba a distribuce něco stojí a nám nezbývá než takové náklady hradit. Protože jinak bychom od distributorů žádnou elektřinu nedostávali. Platíme, i když nás to třeba příliš zatěžuje. Ale my, kdo za takovou elektřinu platíme, bychom se nad sebou asi měli zamyslet. Protože když na to přijde, nepočínáme si často zrovna nejrozumněji.

solární panely

Ono se to totiž dá řešit výše zmíněným způsobem, ale když na to přijde, je i stejně dokonalé, ovšem daleko levnější řešení. A když je možnost na něčem ušetřit, měli bychom to zvážit. I v případě elektrické energie. Elektřinu totiž můžeme odebírat ze sítě a platit za ni, ale dá se na to jít i jinak. Tuto si my lidé také můžeme vyrábět sami, a pak za ni samozřejmě nemusíme platit. A to vypadá lákavě. Můžeme si přece vyrábět solární energii, tedy elektřinu vznikající ze slunečního světla. Napřed se sice musí zaplatit určitá cena fotovoltaické elektrárny, to dá rozum, ale následně už nám toto zařízení dodává elektřinu bezplatně a my na tom můžeme šetřit klidně i velké peníze.