Zvažte montáž betonového plotu od profesionálů


Máte spadeno na pořízení betonového plotu a při sledování reklamního videa na Internetu jste se dovtípili, že je to jednoduchá skládačka, a že si s jeho sestavením poradíte sami? V zásadě máte pravdu, skládačka to je, a nepotřebujete k tomu žádná lepidla, maltu ani tmely, jenže není to stavebnice pro děti, kterou si vaše ratolesti vybalí z kartonové krabice, vysypou v dětském pokoji na koberec a začnou si hrát. Proč se vyplatí nahlédnout do ceníku a zjistit cenu montáže betonového plotu montazmpc.cz na klíč?

betonový plot

Výkopové práce od profesionálů – kdo si doma staví plůtek o délce šesti metrů a potřebuje vykopat otvory pro čtyři betonové sloupky, bude si s tím „hrát“ celý víkend, ale nakonec se mu podaří tuto práci zvládnout. Kdo není na tuto práci zvyklý, bude mít rozlámané tělo a možná si bude muset vzít alespoň jeden den v práci volno, ale nakonec to dopadne dobře. A teď si představte, že těch otvorů pro sloupky budete muset vykopat ne čtyři, ale sedmdesát, pokud půjde o oplocení kolem celé zahrady. Na to už se vyplatí najmout profesionály, zejména pokud bude v terénu náročnější typ podloží (kameny, kořeny stromů, stavební navážka s pletivem a sutinami, jíl apod.)

kamenná zídka

Hmotnost desek – to, co vypadá na instruktážním videu jednoduše, může být ve skutečnosti náročnější, než se zdá. Jakmile zabetonujete do země betonové sloupky, pak už bude třeba pouze do jejich drážek zasunout ploché betonové panely. Jenže každý z nich váží přibližně 70 kg a do drážek ve sloupcích se panely zasouvají odshora dolů, takže například při výšce oplocení 150 cm budete muset každý panel zvednout zhruba do dvoumetrové výšky, a při této hmotnosti to není žádná legrace. Budete k tomu potřebovat vhodnou mechanizaci, a kde ji budete shánět? Budete muset někde opatřit autojeřáb i s jeřábníkem nebo elektrický kladkostroj s trojnožkou z ocelových trubek, a to už se vyplatí svěřit práci profesionálům, kteří provedou výstavbu betonového plotu na klíč včetně výkopových prací.